Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  01.02.2023, Imieniny Brygidy, Ignacego
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


2008

STYPENDIA DLA NASZYCH PŁYWAKÓW
24 - 11 - 2008

Na posiedzeniu Rady Miasta kapituła Stypendium im. Antoniego Czortka i Kazimierza Paździora przyznała stypendium sportowe Adriannie Mendyk, Oli Przybysławskiej i Jakubowi Fedorowiczowi.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów naszych sportowców "dopadli" dziennikarze. Wywiadów nie było końca , a nasi pływacy z wielką powagą i pełną koncentracją opowiadali o swojej pasji jaką jest pływanie oraz godzeniu jej z nauką. Od siebie możemy dodać, że robią to wspaniale.
Całej trójce składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w sporcie oraz życiu osobistym.
,
.

MKS   " Wodnik "  -  gościem  PREZYDENTA  Miasta  Radomia

05-11-2008

Dnia 05-11-2008 roku odbyło się spotkanie zawodników
MEDALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI w 2008 roku MKS WODNIK z Prezydentem Miasta Radomia
i wręczenie nagród przez Prezydenta.
W spotkaniu udział wzięli trenerzy : Krzyszof Krzysztoszek i Marcin Fokt
oraz zawodnicy:
- Adrianna Nasiełowska
- Aleksandra Przybysławska
- Małgorzata Gębczyk
- Ada Mendyk
- Jakub Fedorowicz i Filip Sulima.

 

Sukcesy Wodnika na Bemowie
2008-06-18

Reprezentacja Wodnika Radom zdążyła już przyzwyczaić wszystkich do tego, że z żadnych zawodów nie wraca bez pokaźnego worka medali. Tym razem przywiozła go z warszawskiego Bemowa.

Na miejscowym basenie Pingwin odbyły się zawody I Grand Prix o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo, na których radomska ekipa zdobyła 25 medali (14 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe).

.

Już na samym początku rewelacyjnie zaprezentowała się sztafeta dziewcząt (każda z innego rocznika) na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Renata Wietrzyńska, Aleksandra Przybysławska, Adrianna Nasiełowska i Paulina Nowak. Reprezentantki Wodnika czasem 2.15,95 zajęły pierwsze miejsce, deklasując rywalki z GOSIR-u Piaseczno (2.20,95) i UKS Rekin Warszawa (2.26,36).

W zmaganiach indywidualnych natomiast punktowali: Izabella Dymon, Paulina Nowak, Sylwia Busse, Zuzanna Fedorowicz, Aleksandra Mendyk, Filip Sulima (wszyscy rocznik 1996), Adrianna Nasiełowska, Łucja Cywka, Daria Kamińska, Jakub Fedorowicz (rocznik 1997), Aleksandra Przybysławska, Adrianna Mendyk, Małgorzata Gębczyk, Krzysztof Głogowski, Oskar Kalbarczyk (rocznik 1998) i Renata Wietrzyńska (rocznik 1999).

.

Ponadto w końcowej klasyfikacji punktowej za najlepszy wynik statuetki otrzymali Izabella Dymon, Filip Sulima i Adrianna Nasiełowska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

.

Rekord Polski pływaczki Wodnika 
2008-06-10
Drużyna Wodnika Radom zwyciężyła w klasyfikacji medalowej podczas korespondencyjnych mistrzostw Polski 10- i 11-latków, które rozegrano w Puławach. Adrianna Nasiełowska pobiła rekord kraju 11-latków na dystansie 50 m stylem motylkowym.
undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined
Podopieczni trenerów Krzysztofa Krzysztoszka i Marcina Fokta wywalczyli w sumie 33 krążki: 16 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych, wyprzedzając w rankingu medalowym MKS Delfinek Łuków i KPAvię Świdnik.

Największą triumfatorką zawodów okazała się Adrianna Nasiełowska, która czasem 31,97s pobiła rekord Polski 11-latków na 50 m stylem motylkowym ustanowiony w listopadzie 2001 r. przez Joannę Budzis (32 s).

O krok od pobicia kolejnego rekordu kraju radomianka była w wyścigu na 100 m stylem motylkowym, w którym uzyskała rezultat 1:12,91 min, jedynie o 0,21 s gorszy od wyniku Anny Bednarek uzyskanego w 1977 r.! Ponadto Nasiełowska była bezkonkurencyjna na 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem dowolnym.

Spośród pozostałych reprezentantów radomskiego klubu na podium stanęli również: Jakub Fedorowicz, Łucja Cywka i Daria Kamińska (wszyscy rocznik 1997) oraz Aleksandra Przybysławska, Małgorzata Gębczyk, Adrianna Mendyk, Paulina Nogaj, Krzysztof Głogowski i Oskar Kalbarczyk (wszyscy rocznik 1998).

Na podstawie rezultatów w poszczególnych okręgach działacze Wodnika obliczyli, że w klasyfikacji ogólnopolskiej klub może pochwalić się 14 medalami mistrzostw Polski: dziewięcioma złotymi, czterema srebrnymi oraz jednym brązowym.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

 

.
Wodnik 12-krotnie na podium
2007-06-05

Kolejny worek medali przywieźli zawodnicy Wodnika Radom z ogólnopolskiej imprezy. Tym razem wrócili z 12 krążkami z korespondencyjnych mistrzostw Polski 10- i 11-latków.

Statystycznie na każdego radomianina przypadł jeden medal, gdyż w Ożarowie Mazowieckim w gronie ponad 300 zawodników z 19 klubów znalazło się 12 pływaków Wodnika.

Po równo rozłożyły się także barwy zdobytych medali. Radomianie wywalczyli bowiem po cztery złote, srebrne i brązowe krążki.

Trzecia ich część była zasługą Izabelli Dymon, która w kategorii 11 lat triumfowała na dystansie 100 m stylem dowolnym, dwukrotnie była druga (na 50 i 100 m stylem motylkowym) oraz zdobyła brąz na 200 m stylem dowolnym.

Jeden złoty (na 100 m stylem motylkowym) i dwa srebrne medale (na 100 m stylem grzbietowym i na 50 m stylem motylkowym) wywalczył z kolei inny 11-latek Filip Sulima. W starszej kategorii wiekowej na dystansie 100 m stylem klasycznym bezkonkurencyjna była Paulina Nowak. Radomianka zdobyła także brąz na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Wśród 10-latek złoto w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz brąz na 100 m stylem zmiennym wywalczyła Adrianna Nasiełowska. Do medalowej puli Wodnika brąz dołożyła także Daria Kamińska (100 m stylem klasycznym).

Ponadto Nowak, Nasiełowska i Sulima oraz Jakub Fedorowicz i Sylwia Busse otrzymali dyplomy za zajęcie miejsc od 4. do 6.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

.

Wodnik z pucharem

Reprezentacja Wodnika Radom zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej podczas VII Mazowieckich Młodzieżowych Zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które rozegrano w Piasecznie.

.

Do rywalizacji o główne trofeum imprezy przystąpili pływacy z rocznika 1994 i młodsi. 12-osobowa ekipa radomskiego klubu łącznie zainkasowała 130 punktów, co pozwoliło wyprzedzić m.in. drużyny z Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna, Góry Kalwarii oraz Warszawy.
Co ważne, młodzi adepci pływania startowali bez podziału na kategorie wiekowe, a podopieczni trenera Marcina Fokta niejednokrotnie zwyciężali z zawodnikami starszymi od siebie, poprawiając rekordy życiowe.
Wodnik wystąpił w składzie: Agata Kurasiewicz, Magdalena Mąkosa, Martyna Soboń, Sylwia Busse, Izabella Dymon, Paulina Nowak, Adrianna Nasiełowska, Patryk Badeński, Grzegorz Łęcki, Patryk Kurasiewicz, Filip Sulima i Jakub Fedorowicz.
Szczególne powody do zadowolenia podczas zawodów w Piasecznie mieli Martyna Soboń i Patryk Badeński, którzy otrzymali statuetki za dobre wyniki w punktacji wielobojowej FINA.
Tymczasem kolejne udane starty zaliczyli reprezentanci Wodnika podczas pierwszej rundy Mazowieckiej Ligi Pływackiej dla rocznika 1997. Na podium zawodów rozegranych w stolicy stanęli: Adrianna Nasiełowska, Daria Kamińska, Łucja Cywka i Jakub Fedorowicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom 18-03-2008

.

.

Kolejny worek medali Wodnika
Grand Prix Legionowa 06-01-2008
Aż 14-krotnie na podium stawali zawodnicy Wodnika Radom podczas Grand Prix Legionowa.
Spośród 15-osobowej reprezentacji radomskiego klubu dwukrotnie bezkonkurencyjna okazała się Adrianna Nasiełowska, która w gronie dziewcząt z rocznika 1997 wywalczyła złoto na dystansie 50 m stylem motylkowym i dowolnym. Na najwyższym stopniu podium wśród 12-latek stanęły również Paulina Nowak (100 m stylem klasycznym) i Sylwia Busse (50 m stylem motylkowym), a w kategorii chłopców 10-letnich i młodszych w wyścigu na 50 m stylem motylkowym triumfował Oskar Kalbarczyk. Złotym medalem wywalczonym wśród 11-latków na dystansie 50 m stylem klasycznym może również pochwalić się Jakub Fedorowicz, który ponadto zdobył srebro w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Druga zarówno na 100 m stylem zmiennym, jak i dowolnym była z kolei 12-latka Izabella Dymon. W swoich kategoriach wiekowych trzecie miejsca zajęli natomiast: Małgorzata Gębczyk, Adrianna Mendyk, Krzysztof Głogowski oraz dwukrotnie Filip Sulima.

Młodzi adepci Wodnika z Legionowa wrócili także z pięcioma dyplomami za zajęcie miejsc od 4 do 6.

Ponadto puchary za jeden najlepszy wynik w punktacji wielobojowej FINA otrzymały: Adrianna Nasiełowska (za zajęcie pierwszego miejsca na 50 m stylem motylkowym), Izabella Dymon (za zajęcie drugiego miejsca na 100 m stylem dowolnym) oraz Paulina Nowak (za zajęcie trzeciego miejsca na 100 m stylem klasycznym).
Źródło: Gazeta Wyborcza Radom 07-01-2008

Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl