Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  01.02.2023, Imieniny Brygidy, Ignacego
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


2012

Powołanie do kadry juniorów
Adrinny Mendyk i Pauliny Nogaj
.

.
Po serii udanych wystepow w zawodach w cyklu Grand Prix Polski zawodniczki radomskiego klubu MKS Wodnik – Adrianna Mendyk oraz Paulina Nogaj otrzymaly powolanie na pływacki wielomecz, w ktorym sprawdzą swoje umiejętności w konfrontacji z najlepszymi juniorkami z Europy Srodkowej, ktore odbeda sie w Żylinie, Słowacja,
w dniach 23-25.11.2012.
.
.
.

Wywiad z trenerem Krzysztofem Krzysztoszkiem przeprowadzony przez Telewizję Dami po udanych Zimowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie

.

.

Udany debiut Jakuba Fedorowicza w reprezentacji Polski

.

.

.

Z podniesioną głową i… rekordem życiowym wrócił Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom, z międzynarodowego trójmeczu pływackiego juniorów pomiędzy Polską, Czechami i Słowacją, który odbył się w Gliwicach 19 i 20 maja .Zawodnik Krzysztofa Krzysztoszka debiutował tym występem w reprezentacji naszego kraju. Dodajmy, debiutował niezwykle udanie.

Jakub Fedorowicz to duży, pływacki talent. Zawodnik jest tez niezwykle pracowity, co daje doskonałe efekty. Wyniki uzyskiwane na krajowej arenie nie mogły ujść uwadze trenerów reprezentacji Polski. Powołanie do kadry narodowej nie stanowiło więc jakiegoś wielkiego zaskoczenia, ale było, a właściwie jest sukcesem młodego pływaka Wodnika i jego szkoleniowców.

Podczas trójmeczu w Gliwicach, Jakub Fedorowicz dwukrotnie stawał na podium, zajmując trzecie miejsca. Na dystansie 100 m stylem klasycznym poprawił rekord życiowy uzyskując czas 1:08,27. Trzeci był również na dystansie dwukrotnie dłuższym, również „żabką”, z czasem 2:31,49. Startowal również w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym, zajmując wraz z kolegami szóste miejsce.

Jakub potwierdził swoją wysoka formę i przydatność w reprezentacji, kraju zdobywając wraz z drużyną pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej .

tekst i zdjecia Madga Fedorowicz 25.05.2012

.
.
.

Jakub Fedorowicz otrzymał powołanie do kadry Polski

.

.

Mistrz Polski juniorow na dystansie 100 i 200 m w stylu klasycznym otrzymał powołanie do kadry Polski na trójmecz Polska-Czechy-Slowacja ktory bedzie rozegrany w dniach 19 i 20 maja w Gliwicach. Popłynie tam na dystansie 100 i 200 m stlem klasycznym oraz w sztafecie 4x100 stylem zmiennym

.
.
.

Adrianna Mendyk w kadrze Polskiego Związku Pływackiego

.

.
Zawodniczka radomskiego Wodnika powołana została do reprezentacji Polski juniorów (chłopców ur. 1996 i dziewcząt ur. 1998) na wielomecz pływacki, który odbędzie się 31 marca i 1 kwietnia w znanej greckiej miejscowości Korfu.

Dla uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu będzie to debiut w reprezentacji Polski. - Ada w pełni sobie na to zapracowała - nie ma wątpliwości Krzysztof Krzysztoszek, szkoleniowiec klubowy radomianki.

Adrianna Mendyk w niedawnych mistrzostwach Polski juniorów młodszych na krótkim basenie w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w wyścigu 400 m stylem zmiennym. Zdobyła też srebrny medal na 100 m, a także brązowy na 200 m st. zmiennym. Była uczestniczką mistrzowskiej sztafety Wodnika 4x100 m stylem dowolny, płynęła też w srebrnych sztafetach4x200 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.

- Postawa naszej wychowanki jest budująca. Pokazuje również, że praca jaką od lat wykonujemy w klubie przynosi konkretny efekt. Jestem pewny, że Ada już w międzynarodowej stawce zaprezentuje się z równie dobrej strony jak w mistrzostwach Polski - podkreśla Krzysztof Krzysztoszek.

Na wielomecz w Grecji powołana została 17-osobowa kadra Polski. W grupie szkoleniowców oddelegowanych znalazła się również Alicja Woźnicka, pod której okiem radomianka ćwiczy w Oświęcimiu. W Korfu wystąpią reprezentacje Brazylii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Polski.
.

tekst i zdjecia Robert Mendyk


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl