Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  20.03.2023, Imieniny Eufemii, Klaudii
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PADZIERNIK
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


GRUDZIEŃ

Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezesa MOZP
Oświęcim 22.12.2012
.

.
ADA znów najlepsza.....

W miniony weekend, zawodniczka Wodnika Radom Adrianna Mendyk wspaniale pływała w Oświęcimiu na Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MOZP- ostatnich zawodach w 2012 roku.

Ucząca się i trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego pod okiem trener Alicji Woźnickiej, zawodniczka radomskiego Wodnika startowała w swoich ulubionych konkurencjach, 100 i 200metrów sposobem zmiennym.

Najlepsza Polska zmienniczka w tej kategorii wiekowej- juniorów 14-letnich, popłynęła wspaniale,wygrywając oba starty. Na dystansie 100m ,uzyskała czas 1.05.74s. ,a na 200metrów 2.22.69s. poprawiając rekordy życiowe o ponad 2 sekundy.Zdobywając 677pkt. za start na dystansie 100m. wygrała całe zawody w kategorii open,otrzymując wspaniały Puchar Prezesa MOZP.

Były to ostatnie zawody, które miały miejsce w bieżącym roku.Po wynikach widać, że Radomianka z patosem i nieodłącznym duchem walki zakończyła starty.
informacja Robert Mendyk
.
.
.
Otwarte Mistrzostwa Małopolski "Bijemy Rekordy"
pod patronatem Pawła Korzeniowskiego 08-09.12.2012
.

.
Ada Mendyk znów bije rekordy!!!

W dniach 7-8 grudnia w Oświęcimiu miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Małopolski "Bijemy Rekordy" pod patronatem Pawła Korzeniowskiego,gdzie swoimi umiejętnościami popisała się młoda pływaczka z Radomia, Adrianna Mendyk.
Ucząca się i trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego, pod okiem trenerki Alicji Woźnickiej, zawodniczka radomskiego Wodnika startowała w czterech konkurencjach, w których odniosła zwycięstwa. Cieszą nie tylko osiągnięcia medalowe. Radomianka we wszystkich startach poprawiła rekordy życiowe. Największy sukces odniosła w wyścigu na 400m stylem zmiennym, poprawiając rekord o 10 sekund. Jest on najlepszym wynikiem uzyskanym w tym roku w Polsce, w kategorii czternastolatków. Zmotywowana dobrym wynikiem na 400m, w pozostałych startach też dała z siebie wszystko i osiągnęła rekordy życiowe. Na 200m stylem zmiennym wygrała z wynikiem 2.24.25, a na dystansie o połowę krótszym zwyciężyła z czasem 1.07.37. W ostatnim wyścigu na 100m stylem grzbietowym również osiągnęła sukces kończąc zawody czasem 1.06.43.
Adrianna Mendyk wygrywając cztery konkurencje i poprawiając we wszystkich rekordy życiowe została najlepszą zawodniczką mistrzostw wśród juniorek, uwieńczając sukces okazałym pucharem.
informacja Robert Mendyk
.

Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl